#####
 
20.03.2014

Programul CSM Știința
pentru Superliga 2014

Echipe participante: RCM UV Timisoara, CSM Stiinta Baia Mare, Steaua Bucuresti, Farul Constanta, CSM Olimpia Bucuresti, U Cluj, Dinamo Bucuresti.

Turul CSM Stiinta Baia Mare

Etapa I,
29 martie:
CSM Stiinta Baia Mare - CS Dinamo,
"Lascar Ghinet", ora 15:00, RUGBY TV
Etapa a II-a, 5 aprilie:
RCM UV Timisoara - CSM Stiinta Baia Mare,
"Gh. Rascanu", ora 11:00 , TVR2
Etapa a III-a, 12 aprilie:
CSM Stiinta Baia Mare va sta
Etapa a IV-a, 17 aprilie:
CSM Stiinta Baia Mare - Steaua Bucuresti,
"Lascar Ghinet", 13:00, RUGBY TV
Etapa a V-a, 26 aprilie:
RCJ Farul Constanta - CSM Stiinta Baia Mare,
"M. Naca", 11:00, TVR 2
Etapa a VI-a, 3 mai:
CSM Stiinta Baia Mare - CSM Olimpia Bucuresti,
"Lascar Ghinet", 15:00, RUGBY TV
Etapa a VII-a, 10 mai:
CSU Cluj - CSM Stiinta Baia Mare,
Cluj Arena, 17:00, TVR CLUJ

Returul CSM Stiinta Baia Mare

Etapa a VIII-a, 17 mai:
Dinamo - CSM Stiinta Baia Mare,
"Fl. Dumitrache"
Etapa a IX-a, 24 mai:
CSM Stiinta Baia Mare - RCM UV Timisoara,
"L. Ghinet"
Etapa a X-a, 31 mai:
CSM Stiinta Baia Mare sta
Etapa a XI-a, 19 iulie:
Steaua - CSM Stiinta Baia Mare,
"Ghencea"
Etapa a XII-a, 26 iulie:
CSM Stiinta Baia Mare - RCJ Farul Constanta,
"L. Ghinet"
Etapa a XIII-a, 2 august:
CSM Olimpia Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare,
"Olimpia"
Etapa a XIV-a, 9 august:
CSM Stiinta Baia Mare - CSU Cluj,
"L. Ghinet"

Play Off: un tur pentru locurile 1-4 si 5-7, in 16, 23 si 30 august

Baraj semifinale:
6 septembrie, pe terenurile primelor echipe

1. locul 3 (din Play Off 1-4) cu locul 1 (din Play Out 5-7);
2. locul 4 (din Play Off 1-4) cu locul 2 (din Play Out 5-7);

Semifinale:
13 septembrie, pe terenurile primelor echipe

1. locul 1 din Play Off cu castigatoarea din barajul semifinal 2
2. locul 2 din Play Off cu castigatoarea din barajul semifinal 1

Finala mica: 27 septembrie
Finala mare: 27 septembrie

Invinsele din meciurile de baraj pentru semifinale, precum si ocupanta locului 7 din calificari, vor mai juca un tur (conform Tabelei Berger) in 13, 20 si 27 septembrie. Echipele pleaca de la 0 puncte in clasament.