#####
 

Divizia Națională - 2010

CSM Știința Baia Mare a fost repartizată în Grupa A, alături de CS Dinamo București,
CS U Cluj Napoca, CS CSM București, CSM Bucovina Suceava și CSU A. Vlaicu Arad.

 

GRUPA A


Faza I - tur

Etapa I, 27.03.2010

Suceava - Dinamo 18-47
CSM București - U Cluj 32-3
Arad - CSM Știința 7-22

Etapa a II-a, 03.04.2010

CSM Știința - Suceava 96-7
Dinamo - CSM București 42-3
Arad - U Cluj 38-22

Etapa a III-a, 10.04.2010

CSM București - CSM Știința 12-34
U Cluj - Dinamo - 16-37
Suceava - Arad 7-27

Etapa a IV-a, 14.04.2010

CSM Știința - U Cluj - 73-0
Suceava - CSM București 7-47
Arad - Dinamo 15-13

Etapa a V-a, 17.04.2010

Dinamo - CSM Știința 16-20
U Cluj - Suceava 54-5
CSM București - Arad 22-9

Faza 1 - retur

Etapa a VI-a, 24.04.2010

Dinamo - Suceava 59-0
U Cluj - CSM București 7-17
CSM Știința - Arad 45-9

Etapa a VII-a, 01.05.2010

Suceava - CSM Știința 16-64
CSM București - Dinamo 13-45
U Cluj - Arad 15-20

Etapa a VIII-a, 08.05.2010

CSM Știința - CSM București 77-3
Dinamo - U Cluj 78-9
Arad - Suceava 57-14

Etapa a IX-a, 12.05.2010

U Cluj - CSM Știința 6-52
CSM București - Suceava 91-8
Dinamo - Arad 76-18

Etapa a X-a, 15.05.2010

CSM Știința - Dinamo 64-0
Suceava - U Cluj 26-29
Arad - CSM București 18-9

GRUPA B


Faza I - tur

Etapa I, 27.03.2010

Bârlad - Farul 13-45
Poli Iași - Timișoara 15-12
Steaua - Petroșani 55-0

Etapa a II-a, 03.04.2010

Steaua - Bârlad 81-9
Farul - Poli Iași 31-9
Petroșani - Timișoara 8-7

Etapa a III-a, 10.04.2010

Poli Iași - Steaua 7-75
Timișoara - Farul 13-15
Bârlad - Petroșani 31-10

Etapa a IV-a, 14.04.2010

Steaua - Timișoara 49-0
Bârlad - Poli Iași 6-26
Petroșani - Farul 7-29

Etapa a V-a, 17.04.2010

Farul - Steaua 22-30
Timișoara - Bârlad 31-8
Poli Iași - Petroșani 31-12

Faza 1 - retur

Etapa a VI-a, 24.04.2010

Farul - Bârlad 64-8
Timișoara - Poli Iași 30-3
Steaua - Petroșani 95-0

Etapa a VII-a, 01.05.2010

Bârlad - Steaua 22-66
Poli Iași - Farul 10-45
Timișoara - Petroșani 35-16

Etapa a VIII-a, 08.05.2010

Steaua - Poli Iași 91-0
Farul - Timișoara 26-3
Petroșani - Bârlad 28-12

Etapa a IX-a, 12.05.2010

Timișoara - Steaua 8-40
Poli Iași - Bârlad 30-12
Farul - Petroșani 51-18

Etapa a X-a, 15.05.2010

Steaua - Farul 23-17
Bârlad - Timișoara 21-41
Petroșani - Poli Iași 17-5
 
PLAY-OFF

Etapa I, 29.05.2010

Arad - Steaua
Dinamo - Farul 37-29
Timișoara - CSM Știința 3-36

Etapa a II-a, 31.07.2010

CSM Știința - Arad 54-13
Steaua - Dinamo 32-25
Timișoara - Farul 13-44

Etapa a III-a, 07.08.2010

Dinamo - CSM Știința 13-29
Farul - Steaua 32-23
Arad - Timișoara 53-20

Etapa a IV-a, 14.08.2010

CSM Știința - Farul 23-11
Arad - Dinamo 15-13
Timișoara - Steaua 3-29

Etapa a V-a, 21.08.2010

Steaua - CSM Știința 21-23
Farul - Arad 19-21
Dinamo - Timișoara 31-15

Etapa a VI-a, 25.08.2010

Steaua - Arad 17-3
Farul - Dinamo 47-3
CSM Știința - Timișoara 41-5

Etapa a VII-a, 28.08.2010

Arad - CSM Știința 17-40
Dinamo - Steaua 7-37
Farul - Timișoara 54-23

Etapa a VIII-a, 04.09.2010

CSM Știința - Dinamo 39-7
Steaua - Farul 20-29
Timișoara - Arad 18-14

Etapa a IX-a, 11.09.2010

Farul - CSM Știința 27-14
Dinamo - Arad 17-14
Steaua - Timișoara 37-19

Etapa a X-a, 18.09.2010

CSM Știința - Steaua 42-9
Arad - Farul 28-15
Timișoara - Dinamo 17-10
PLAY-OUT

Etapa I, 29.05.2010

Bârlad - Iași 24-13
Cluj - Petroșani 38-21
Suceava - CSM București 10-42

Etapa a II-a, 31.07.2010

CSM București - Bârlad 51-9
Iași - Cluj 17-14
Suceava - Petroșani 22-18

Etapa a III-a, 07.08.2010

Cluj - CSM București 17-24
Petroșani - Iași 11-8
Bârlad - Suceava 39-13

Etapa a IV-a, 14.08.2010

CSM București - Petroșani 80-8
Bârlad - Cluj 18-23
Suceava - Iași 27-27

Etapa a V-a, 21.08.2010

Iași - CSM București (15.09.2010)
Petroșani - Bârlad 7-24
Cluj - Suceava 69-3

Etapa a VI-a, 28.08.2010

Iași - Bârlad 34-10
Petroșani - Cluj 13-19
CSM București - Suceava (02.10.2010)

Etapa a VII-a, 04.09.2010

Bârlad - CSM București (22.09.2010)
Cluj - Iași 27-14
Petroșani - Suceava 24-7

Etapa a VIII-a, 11.09.2010

CSM București - Cluj 43-12
Iași - Petroșani 19-17
Suceava - Bârlad 6-17

Etapa a IX-a, 18.09.2010

Petroșani - CSM București (29.09. 2010)
Cluj - Bârlad 28-15
Iași - Suceava 41-22

Etapa a X-a, 25.09.2010

CSM București - Iași
Bârlad - Petroșani
Suceava - Cluj
 

SEMIFINALE - 25.09.2010

 

CSM Știința - Dinamo 44-0
Steaua - Farul Constanța 21-15
 
FINALE - 02.10.2010

Farul - Dinamo 28-19
Steaua - CSM Știința 21-28

CSM Știința devine, pentru al doilea an consecutiv, CAMPIOANA ROMÂNIEI!