Cupa României

Cupa României ediția 2016

Prima grupă valorică:

C.S.M.Știința Baia Mare
Timișoara Saracens R.C.M
C.S.Dinamo București
C.S.Universitatea Cluj
C.S.M.Olimpia București
C.S.A.Steaua București
C.S.Politehnica Iași

 Programul meciurilor din grupă:

Etapa 1 (19 martie 2016)
C.S.M.Știința Baia Mare – C.S.Politehnica Iași          34-12
C.S.M.Olimpia București – C.S.Dinamo București         7-14
C.S.A.Steaua București – C.S.Universitatea Cluj           45-15
Timișoara Saracens R.C.M. – va sta

Etapa 2 (26 martie 2016)
Timișoara Saracens R.C.M. – C.S.M.Știința Baia Mare        8-18
C.S.Dinamo București – C.S.A.Steaua București                       13-22
C.S.Politehnica Iași – C.S.M.Olimpia București                         6-27
C.S.Universitatea Cluj – va sta

Etapa 3 (2 aprilie 2016)
C.S.M.Olimpia București – Timișoara Saracens R.C.M.8-29
C.S.Universitatea Cluj – C.S.Dinamo București                         15-24
C.S.A.Steaua București – C.S.Politehnica Iași                            54-20
C.S.M.Știința Baia Mare – va sta

Etapa 4 (9 aprilie 2016)
C.S.M.Știința Baia Mare – C.S.M.Olimpia București
C.S.Politehnica Iași – C.S.Universitatea Cluj
Timișoara Saracens R.C.M. – C.S.A.Steaua București
C.S.Dinamo București – va sta

Etapa 5 (16 aprilie 2016)
C.S.A.Steaua București – C.S.M.Știința Baia Mare
C.S.Dinamo București – C.S.Politehnica Iași
C.S.Universitatea Cluj – Timișoara Saracens R.C.M.
C.S.M.Olimpia București – va sta

Etapa 6 (23 aprilie 2016)
C.S.M.Știința Baia Mare – C.S.Universitatea Cluj
Timișoara Saracens R.C.M. – C.S.Dinamo București
C.S.M.Olimpia București – C.S.A.Steaua București
C.S.Politehnica Iași – va sta

Etapa 7 (23 aprilie 2016)
C.S.Dinamo București – C.S.M.Știința Baia Mare
C.S.Universitatea Cluj – C.S.M.Olimpia București
C.S.Politehnica Iași – Timișoara Saracens R.C.M.
C.S.A.Steaua București – va sta

 

Grupa a doua valorică (grupa albastră)

Clubul Sportiv Năvodari
C.S.M.Bucovina Suceava
Rugby Club Municipal Galați
Rugby Club Bârlad

Programul meciurilor din grupe:

Tur

Etapa 1 (19 martie 2016)
C.S.Năvodari – C.S.M.Bucovina Suceava                      43-5
Rugby Club Municipal Galați – Rugby Club Bârlad       17-15

Etapa 2 (26 martie 2016)
C.S.M.Bucovina Suceava – Rugby Club Bârlad             13-22
C.S.Năvodari – Rugby Club Municipal Galați                27-15

Etapa 3 (2 aprilie 2016)
Rugby Club Municipal Galați – C.S.M.Bucovina Suceava         36-10
Rugby Club Bârlad – C.S.Năvodari                                            35-40

Retur

Etapa 4 (9 aprilie 2016)
C.S.M.Bucovina Suceava – C.S.Năvodari
Rugby Club Bârlad – Rugby Club Municipal Galați

Etapa 5 (16 aprilie 2016)
Rugby Club Bârlad – C.S.M.Bucovina Suceava
Rugby Club Municipal Galați – C.S.Năvodari

Etapa 6 (23 aprilie 2016)
C.S.M.Bucovina Suceava – Rugby Club Municipal Galați
C.S.Năvodari – Rugby Club Bârlad

 

Grupa a doua valorică (grupa roșie)

C.S.Știința Petroșani
C.S.Mănăștur Cluj Napoca
C.S.U.AVArad
Rugby Club Stejarul Buzău

Programul meciurilor din grupe:

Tur

Etapa 1 (19 martie 2016)
C.S.Știința Petroșani – C.S.Mănăștur Cluj
Rugby Club Stejarul Buzău – C.S.U.Arad                      20-5

Etapa 2 (26 martie 2016)
C.S.Mănăștur Cluj – C.S.U.Arad                                                31-12
C.S.Știința Petroșani – Rugby Club Stejarul Buzău        0-36

Etapa 3 (2 aprilie 2016)
Rugby Club Stejarul Buzău – C.S.Mănăștur Cluj           53-23
C.S.U.Arad – C.S.Știința Petroșani                                 31-27

Retur

Etapa 4 (9 aprilie 2016)
C.S.Mănăștur Cluj – C.S.Știința Petroșani
C.S.U.Arad – Rugby Club Stejarul Buzău

Etapa 5 (16 aprilie 2016)
C.S.U.Arad – C.S.Mănăștur Cluj
Rugby Club Stejarul Buzău – C.S.Știința Petroșani

Etapa 6 (23 aprilie 2016)
C.S.Mănăștur Cluj – Rugby Club Stejarul Buzău
C.S.Știința Petroșani – C.S.U.Arad

 

Sferturi de finală – 7 mai 2016

 

Semifinale – 14 mai 2016

Învingătoarea din sfertul 1 – Învingătoarea din sfertul 4
Învingătoarea din sfertul 2 – Învingătoarea din sfertul 3

Finala 28 mai 2016