Debut cu dreptul în returul Cupei României

CUPA ROMANIEI

Dacă în urmă cu exact 81 de zile, în prima etapă de Cupa României, zimbri se impuneau prin neprezentare la masa verde cu scorul de 5-0, de data aceasta punctele adjudecate de campioana României aveau să vină la finalul celor 80 de minute de joc, într-un duel controlat în totalitate de băieții noștri. Victoria echipei C.S.M.Știința Baia Mare și implicit punctul bonus ofensiv asigurat încă de la pauză o poziționează pentru cel puțin 72 de ore pe prima poziție a grupei A, lupta pentru accederea în ultimul act al competiției ducându-se în continuare cu Timișoara Saracens.

A.C.S.Tomitanii Constanța – C.S.M.Știința Baia Mare 19-54 (5-33)

Cupa României Etapa 4

Miercuri 30 octombrie 2019 ora 11.00

Stadionul: Mihail Naca (Constanța)

Arbitrii: Radu Petrescu (București), Viorel Nicolae Bujoreanu (Mangalia), Robert Andrei Diaconescu (Constanța)

Marcatori: Bogdan Neacșu (1 eseu), Johnny Sola (1 eseu), Jone Nasalo (1 eseu), Darren Baron (2 transformări) / Ovidiu Cojocaru (2 eseuri), Florian Roșu (1 eseu), Jacob Immelman (1 eseu), Jason Tomane (1 eseu), Khvicha Jgerenaia (1 eseu), Mihai Lămboiu (1 eseu), Taniela Maravunawasawasa (3 transformări), Dorin Gigi Manole (3 transformări)

A.C.S.Tomitanii Constanța: 15.Dragoș Burlacu, 14.Jone Marawa Nasalo, 13.Tiberiu Oțelea, 12.Johnny Sola-cpt, 11.Răzvan Barbu, 10.Darren Baron, 9.Mădălin Mihalache, 1.Bogdan Emanuel Neacșu, 2.Florian Ciocoiu, 3.Florin Bogdan Sasu, 4.Andrei Toader, 5.Ionuț Macoveanu, 6.Giorgi Gigauri, 7.Samuel Jay Swanepoel, 8.Jean Marian Don

Rezerve: 17.Ciprian Chiriac, 18.Marius Pocriș, 19.Andrei Giorgian Cabason, 20.Răzvan Berbece, 21.Victor Alexandru Dumitru, 22.Ionuț Coman, 23.Mihai Laurențiu Pocovnicu

Antrenori: Cristian Cojocaru, Radu Nicolae Mocanu

C.S.M.Știința Baia Mare: 15.Paul Popoaia, 14.Ionuț Botezatu, 13.Khvicha Jgerenaia, 12.Jason Fareti Tomane, 11.Mihai Lămboiu, 10.Ratu Taniela Rawaqua Maravunawasawasa, 9.Alexandru Țiglă, 1.Iulian Harțig, 2.Ovidiu Cojocaru, 3.Laurențiu Nica, 4.Florian Roșu, 5.Dumani Siphosethu Mtya, 6.Alexandru Alexe, 7.Mihai Dico, 8.Jacob Nicollas Oliver Immelman-cpt

Rezerve: 16.Mădălin Adrian Țala, 17.Constantin Pristaviță, 18.Domițian Mureșan, 19.Feofaaki Holoia, 20.Roberto Edmundo Tejerizo, 21.Helarius Axasman Kisting, 22.Ionuț Balaban, 23.Dorin Gigi Manole

Antrenori: Eugen Apjok, Paul Rusu

Alin Boțioc